66" Majesty Acrylic Double-Ended Roll-Top Tub with Pedestal
Flexible financing options available. Get 0% APR for qualified buyers.
Need advice? Call our Licensed Plumber
(833) 482-6828The 66" Majesty Acrylic Double-Ended Roll-Top Tub with Pedestal features a classic roll-top silhouette paired with a balanced double-ended design for comfortable reclining from either side. Its integrated pedestal base adds visual presence while providing sturdy support. Made in the USA by Restoria®, this acrylic tub offers a durable and lightweight option for a wide range of bathroom styles.
- Overall Dimensions: 66" L x 30" W (Front to Back) x 23" H (± 1/2")
- Interior Dimensions at Floor: 45 1/2" L x 17" W (Front to Back)
- Made in the USA
- Inside: Smooth, High-Gloss Acrylic Sheet
- Outside: Textured Fiberglass
- Exterior Similar to Cast Iron Tub with "Orange Peel" Consistency
- 1/2 Thick on Bottom and 3/8" Thick on Walls
- 75-Gallon Capacity
- One-Piece Tub; Integral Pedestal Leveled Prior to Shipment
- Slip Resistant Bottom
- Features a high-gloss, easy-to-clean finish that resists stains and scratches.
- Item Ships Via Freight Truck
- Ships Direct from Manufacturer; Allow Approximately 10-14 Business Days to Ship
- Custom Faux Finishes Available; See Drop-Down Menu Above. Only Outside of Tub May Be Painted.
This item ships direct from the manufacturer, please allow 7 - 10 business days to ship. This item is also subject to restocking fees.
This item is not eligible for promotional offers and coupons.
| Category | Freestanding |
| Style |
|
| Material | Acrylic |
| Shape | Oval |
| Length | 66" |
| Width | 30" |
| Water Depth | 14" |
| Tub Finish | White |
| Made In | USA |
| Bathing Capacity | 1-person |








